TERASOS PAGRINDAS.

Terasos pagrindu gali būti Betoninis pagrindas/Juostiniai pamatai/ Trinkelės/ Į žemę įsukami sraigtiniai poliai/ Betonuojami betoniniai poliai/ Pjedestalai. Tai priklauso nuo Terasos aukščio, dydžio, koks dirvožemis, ar trinkelės po apačia ir kiti faktoriai.

Svarbu, kad po terasą nesikauptu ir nesilaikytu vanduo, tokiu atveju darome minimalu nuolydi visoje terasos konstrukcijoje.

Įprastai pačia terasa, montuojame be nuolydžiu. Karkasui irengimui naudojame, vakuminiu budu impregnuota pušį/maumedi/2mm metalinį, ar net 3mm aliumini kombinuota su klijuoto maumedžio medieną.

 Įprastai terasos karkasas priklauso nuo to kokia renkames viršutines terasinės lentas (Karkasas negali būti mažesnio tankio negu dedamos Teraslentės, kitu atveju karkasas tarnaus trumpiau negu viršutinės Teraslentės)

Visi terasos tvirtinimo elementai naudojami tik C4 ir A2 Klasės, kad begant laikui jie nepradėtu rudyti ir nedeformuotu terasos.

Mūsų pagrindine mediena su kuria mes dirbame ir siūlome mūsų būsimiems klientams, yra Maumedis.  Jis priskiriamas kietmedžiu medienos kategorijai. Terasoms galima naudoti tik išorės poveikiui atsparią medieną, tad maumedis yra neabejotinai geras pasirinkimas. Tokios medienos karkasas  yra labai atsparus. Mediena yra sakinga, o tai neleidžia medienoje vystytis grybeliams, puviniui. Galima sakyti, jog karkaso medienos impregnuoti nereikia, jis ilgai išlieka nesupuvęs ir tvirtas. Turint sąlytį su vandeniu maumedžio mediena kraiposi ir keičia savo parametrus labai minimaliai. Šios medienos minusas –  dažnai išsilenkia, riečiasi, todėl tvirtinti reikia labai gerais ir tvirtais medvaržčiais. Tad karkasas yra geras, tačiau jį reikia pakankamai gerai sutvirtinti. Terasos montavimui visada rekomenduojame rinktis klijuoto maumedžio karkasą.  Karkasas būna lygus, jis nesiraito, o papildomos priežiūros nereikia, tarnavimo laikas ilgas.

 Mediena atkeliauja iš Vakarų, Vidurio ir Pietų Sibiro. Mediena natūralios spalvos būna baltai geltona. Dėl atmosferos poveikio medienos pavišius įgauna pilką spalvą, t.y. pasidengia patina.Tačiau tai nesumažina medienos  techninių parametrų. Siekiant išlaikyti natūralią spalvą ir suteikti papildomą apsaugą, rekomenduojama reguliariai naudoti specialius aliejus, kurie yra skirti lauko medienoms. Renovacija terasoje turėtų būti daroma du kartus per metus (prieš žiemą ir po to).

WPC TERASA.

WPC iš anglų kalbos šifruojasi „Wood Plastic Composite“ ir kaip patvirtina Lietuvos standartizacijos departamentas – reiškia medienos ir plastiko junginį.

Kokybiškos WPC teraslentės ilgai išsaugo savo spalvą, vidutiniškai 10 metų. Rinkoje yra gamintojų, kurie garantiją dėl spalvos ir irimo suteikia gerokai didesnę, net iki 25 m. Todėl savo klientams patariame rinktis terasines lentas, kurios turėtų garantiją. Mūsų praktikoje yra pasitaikę daugybė atvejų, kai žmonės norėdami įsirengti ilgaamžią terasą, nusprendžia montuoti WPC terasines lentas, tačiau medžiagoms pataupo ir darbus atlieka patys ar samdo nekvalifikuotus darbuotojus, nors žino, kad šios terasos įrengimas kainuoja tikrai nemažai (net 2 ar 3 kartus brangiau nei kainuoja sumontuoti medinę terasą). Tad blogos, nekokybiškos terasos rezultatas pasirodo gana greitai. Jei jau nusprendėte turėti medžio-plastiko kompozito terasą (WPC). Patariame jums rinktis tik kokybiškas, sertifikuotas medžiagas ir montavimo darbus, įmonę, kuri atsakytų už darbų kokybę.

Nekokybiškos wpc terasinės lentos, iš nepatikimo tiekėjo.

šitaip terasa atrodo praėjus vos 1,5 metų.

Termo mediena

Termo mediena – tai mediena apdorota karščiu(180-215°C). Terminis apdorojimas negrįžtamai pakeičia medienos savybes, beje į gerąją pusę.  Todėl ji tampa daug atsparesnė drėgmei, puvimui, grybeliui, į ją neįsigeria drėgmė, o ir estetinis vaizdas tikrai geras. 

Termo mediena “sukinėjasi” žymiai mažiau nei neapdorota šiaurinės pušies mediena. Terminis apdorojimas uždaro medienos poras, jos beveik nebepraleidžia vandens, todėl sumažėja lentų išsikraipymai.

Norint išvengti spalvos pasikeitimų, rekomenduotina padengti terasines lentas medžiagomis, kurios apsaugos medieną nuo atšiaurių oro sąlygų. UV spinduliai ir lietus medieną paverčia pilka, todėl ją būtina padengti apsauginėmis medžiagomis ar aliejais.

  • Ilgaamžis ir ekologiškas sprendimas
  • Dideliu karščiu apdorota šiaurietiška pušis
  • Po montavimo mediena mažai kraiposi
  • Ypač atsparios atmosferos poveikiui
  • Tarnaus 15 – 20 metų
  • Estetiškas vaizdas